Başarıya Giden

Çalışma Sürecimiz

Geleceği tahmin etmenin en kolay yolu onu baştan yaratmaktır. FIX Danışmanlığın işinizi adım adım geliştirecek çalışma sürecine yakından bakın! 

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin!

10 Adımda ihracat!

Yol Haritamız

1.Adım

Tanışma

İşe her zaman birbirimizi tanıyarak başlarız, geleceğimizi şekillendirmeden önce birbirimizi iyi anlamamız gerekir. Bunun için firmanızı, hedeflerinizi ve ihracat deneyimlerinizi konuşacağımız bir ilk toplantı düzenleriz.

1.Adım

2.Adım

Planlama

Sonraki adımda geleceği birlikte inşa edebilmek için tüm süreci A’dan Z’ye planlarız!

Firmanızı analiz etmemizin ardından, hangi hizmetlerimizle güçleneceğinize birlikte karar verip bu başarıya giden yol haritanızı oluşturur, atacağımız her adımda sizden onay alarak ilerleriz.

2.Adım

3.Adım

Gizlilik & Güvenlik

Paylaştığınız tüm ticari sırları gizlilik anlaşmamız ile güvence altına alırız. Ayrıca, bu anlaşma gereğince aynı ürünleri sattığınız rakipleriniz ile çalışmayacağımızı da garanti ederiz.

3.Adım

4.Adım

Kapsamlı Fizibilite & Raporlama

Siz ihracatta önceliklendirmek istediğiniz ürününüzü belirledikten sonra, dünya üzerindeki mevcut ticaret lokasyonlarını ve hacimlerini, Türk üreticilerin mevcut pazardaki konumunu, ürün ve sektör bazında güncel verilerle size sunarız. Bu sayede ürününüz için doğru pazarları ve rakiplerinizi belirleriz. Ardından sizlerle fikir alışverişini başlatır, gerekli son düzenlemeleri beraber yaparız. Örnek rapor için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Adım

5.Adım

Derinleştirme

Yaptığımız ön fizibilitenin ardından, ürün ve firmanız ile ilgili bilgimizi derinleştirmemiz gerekir. Bu kapsamda ürününüzün detaylı ve pazarda bizi güçlü kılacak özelliklerini, firmanızın kurumsal altyapısını, mevcut durumda kullandığınız ulusal pazarlama stratejilerinizi ve daha birçok bilgiye erişmek için, sorularımızı sorar ve sizi sizden dinleriz. 

5.Adım

6.Adım

Artık Sizden Biriyiz!

Burada yapmış olduğunuz Katılımlı İhracat ve İş Geliştirme Hizmeti seçiminize göre, dilerseniz firmanızdan dilerseniz uzaktan, görüşmeleri sağlıklı yapabilmemiz adına yurt dışına açık hattı bir olan telefon ile şirketinize ait ve bize tahsis edilecek (şirketinizin kurumsal yapısıyla uyumlu) bir e-mail hesabı açılmasını sizden talep ederiz.  Böylece şirketinizin bir departmanı olarak potansiyel müşterileriniz ile iletişime geçmeye hazır oluruz.

6.Adım

7.Adım

Uluslararası Hedef Müşteri Listesi

Belirlenen hedef pazarda, ürünlerinizle ilgilenecek potansiyel müşterilerinizi dikkatlice inceler ve kategorik olarak listeleriz. Örnek müşteri listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Adım

8.Adım

Son Kontroller

Hazırladığımız listeyi sizinle beraber gözden geçiririz. Mevcut durumda ticari alışverişinizin olduğu ya da iletişime geçmemizi istemediğiniz firmaları listeden elemenizi ister ve listenin son haliyle aranabilir olduğuna dair onayınızı alırız.

8.Adım

9.Adım

Görüşmeler Başlasın!

Seçiminize bağlı olarak firmanızdan ya da uzaktan, müşterileriniz ile ilk teması kurarız. Görüşmeler neticesinde gerekli tanıtım e-postalarını ve ilgili ekleri potansiyel müşteriniz ile paylaşırız. Günün sonunda, yaptığımız tüm çalışmaları size raporlarız.

9.Adım

10.Adım

Teklif Talepleri Geldiğinde…

Derhal sizinle iletişime geçeriz. Teklif içeriğini ve teklif fiyatınızı belirlemenizin ardından potansiyel alıcınıza iletiriz.

10.Adım
Yorumlar

Müşterilerimiz Neler Söylüyor

5/5
Ticari İstihbarat raporunuz sayesinde farklı pazarlarda hiç bilmediğim müşterilerime ulaştım. Gerçekten nokta atışı ve hızlı çözümler sunuyorsunuz. Bütün ekibim adına hepinize tekrar teşekkür ederim.
Z.K
İş Geliştirme Müdürü
5/5
Öncelikle, rapor içeriği gerçekten muazzam. Hedef pazarlar, analizler, rakipler ve fiyat analizi yapabilmek adına kesinlikle çok değerli veriler içeriyor. İşletmemizi farklı bir boyuta taşıdık. Işıl Işıl bir ekipsiniz 🙂
A.C
Kurucu Ortak
Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
0312 511 33 66