E-İhracat Nedir? E-İhracat Nasıl Yapılır?

E-İhracat Nedir?

Yurt dışına gönderilen ürün veya hizmet bütününe İhracat denir. Online üzerinde oluşma sisteminede E-İhracat denir. E-İhracat farklı ülkelerde oluşan hedef kitlelere ulaşmanın en kolay yoludur. Dijital bir çok pazarı içerisinde barındıran online ticaretler(Amazon) birçok stratejik adımlarla başarıyı elde etmenize yardımcı olur.

E-İhracat Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce yapacağınız iş ile ilgili planlamalarınızı yapmalısınız. E-İhracata iş planı oluşturmanız süreç içerisinde sizi yönlendirecek ve kolaylık sağlayacaktır.

İş planı öncesinde ya da sonrasında satmayı planladığınız ürün veya hizmetleri belirlemelisiniz. E-İhracat yapmak için yurtdışında bulunan e-ticaret siteleri ya da pazaryerlerinde hesap açmalısınız.

Daha sonra ürünleriniz ile ilgili tüm bilgi ve görselleri ilgili platforma yükledikten sonra reklam çalışmalarına başlanmalıdır. Böylelikle satılan ürünler e-ihracat kapsamında müşterinin ülkesinde gönderilir.

Kendi sitenizi de yapabilirsiniz ancak sitenizi tasarlamanız ve yabancı dil, çoklu para birimi gibi fonksiyonlar eklemelisiniz. Sanal pos ve kargo firmaları ile anlaşmalarınızı yaptıktan sonra siteniz için SEO çalışmalarını yapabilirsiniz.

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
0312 511 33 66