İhracat Destekleri, İhracatta Devlet Desteği Nelerdir?

İhracatta Devlet Desteği özellikle son dönemde ithalatın önemli ölçüde artmasıyla, ihracatın ithalatı karşılama oranı neredeyse 5 kat düşerek 2022 yıl sonunda dış ticaret açığı ciddi ölçüde büyümüştür.

Buna göre daha önceden de ihracat yapan firmalara ve üreticilere yönelik ihracatta devlet desteği veren Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB gibi devlet kurumlarınca verilen desteklerin tümünü ifade eder.

Günümüzde yalnızca ihracat yapmak değil bununla ilgili devlet destekli hibe ve teşvik programlarından da faydalanmak oldukça önemlidir. Desteklerle ilgili firmanızın yıllık yol haritasını çıkarmak ve bulunduğunuz bölgeye göre bütün desteklerden faydalanabilmek adına bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Devlet İhracatta Hangi Sektörlere Destek Veriyor?

Devlet İhracatçı firmalar için mal veya hizmet fark etmeksizin farklı destekler, üst limitler ve koşullar mevcut olmakla beraber neredeyse bütün sektörler desteklenmektedir. Devlet ihracat teşviği almak için nasıl bir yol izlemeliyiz? ve ihracat teşviklerini nasıl alırız? , birlikte inceleyelim..

İhracat Teşvikleri Nasıl Alınır?

İhracat destekleri veya teşvikleri (e-ihracat (elektronik ihracat), mikro ihracat dahil) Ticaret Bakanlığı KOSGEB ve Eximbank tarafından ihracata hazırlık, ihracatın geliştirilmesi, uluslararası markalaşma, pazarlarda kalıcı hale gelme için verilen devlet destekleridir.

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
0312 511 33 66