Neden ihracat yapamıyorum?

Firmanızın bir an önce ihracata başlamasını istiyorsunuz ama nedense bir türlü ihracata başlayamıyor musunuz? Peki neden ihracat yapamıyorsunuz? Hiç kendinize bu soruyu sordunuz mu? Gelin bu sorunun cevabını olası nedenleriyle birlikte keşfedelim ;

✔️ Şirket yapınız ihracat operasyonlarını gerçekleştirmek için yetersiz olabilir.

✔️ Bir ihracat departmanınız olmayabilir ya da var olan ihracat personeliniz yeterli donanıma ve ticari istihbarata sahip olmayabilir.

✔️ Şirket olarak dil bariyeriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

✔️ Üretim kapasiteniz ihracatı karşılayamıyor olabilir.

✔️ Daha önce hiç ihracat yapmadığınız, tecrübeniz olmadığı için korkuyor, işletmenizin geleceğini konfor alanı olarak gördüğünüz iç ticarete bağlıyor olabilirsiniz.

✔️ İhracat süreçleri ve ödeme şekilleri hakkında teknik bilginiz olmadığı gibi, ihracata nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz.

✔️ Üretim ve ürün standartlarınız  yeterli sayıda uluslararası sertifikaya sahip olmanıza engel teşkil ediyor olabilir, ya da daha önce sertifika almaya gerek duymamış da olabilirsiniz.

✔️ En önemlisi, bütün bu problemlerin analizini yapıp çözüm üretecek bir danışmanlık şirketinin var olabileceğine hiç inanmamış olabilirsiniz.

Gelin bütün süreçlerinizi güvenle emanet edebileceğiniz FIX Consulting’de firmanızın ücretsiz ihtiyaç ve mevcut durum analizini yapalım.

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
0312 511 33 66