Amazonda Nasıl Satış Yaparım?

Amazonda birçok iş modeli vardır. Bunların başında FBA ve FBM gelmektedir. Amazonda satış yapmak için öncelikle bir satıcı hesabınızın olması gerekmektedir.

Hesap açarken dikkat edilmesi husular vardır aksi halde hesabınız suspend olabilir. Hesap açıldıktan sonra ürününüz için tam kapsamlı bir rekabetçi analizi yapılması gerekmektedir.

Biraz daha detaylandırmak gerekirse, ürününüze benzer ürünler hangi ülkede ne kadar fiyata satılıyor, kimler satıyor, sizin ürününüzden farklı olarak ne sunmuşlar, hangi keywordlerde öne çıkıyorlar.

Bu bilgilere sahip olduktan sonra ürününüzü listeleyebilirsiniz.Tabii bu arada marka tesciliniz varsa Amazon’da da markanızı kaydettirebilirsiniz. Bu sayede A+content dediğimiz özelliği aktif edecektir. Listelemenin ardından artık ürün satışa hazır duruma geldiği için lansman çalışmalarına başlanabilir.

Lansman stratejinizi belirleyerek günlük hesap kontrolleri ile satışlarınızı gözlemleyebilirsiniz.Bu aşamadan sonra FBA yapıyorsanız sipariş gelme durumunda Amazon kargolama işini halledecektir.

FBM çalışıyorsanız kargolamayı siz yapacaksınız demektir. Bundan dolayı sipariş düşer düşmez aksiyon almanızda fayda vardır.

Biz FIX Danışmanlık olarak hesabınızın açılışından satışa kadar olan süreçte sizlere eşlik ediyoruz.

 

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
0312 511 33 66