Amazon Satıcı Hesabı Açma

E-Ticaret, gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer almaya başladığı kaçınılmazdır. E-Ticaret deyince akla gelen global pazaryerlerinin başında Amazon gelmektedir.

Amazon özellikle Amerika’da diğer platformlara göre ciddi bir pazar payına sahiptir. Türkiye’de bulunan işletme ve şahıslar Amazon Amerika’da satış yaparak döviz gelir elde etmek için girişimde bulunuyor. Bilmedikleri bir platforma girerken ya video izleyerek deneme yanılma yoluyla ya da bu işi profesyonellerle birlikte yapıyor.

Türkiye’de çalışarak döviz gelir elde etmek kulağa hoş geliyor ancak böylesine hesabı açılışı ve yönetim süreçlerinde çok dikkat edilmesi, Amazon’un kurallarına ve algoritmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Peki, Amazon satıcı hesabı açma ve yönetimi nasıl yapılır? Gelin hep birlikte Amazon satıcı hesabı açma adımlarını tek tek inceleyelim;

Şöyle ki öncelikle bireysel mi yoksa profesyonel hesap açacağınıza karar vermeniz gerekecektir. Daha sonra Amazon satıcı hesabı oluşturmak için Türkiye için satis.amazon.com.tr sayfasına; sellercentral.amazon.com sayfasına giderek hesabınızı açmaya başlayabilirsiniz.

Hesap yönetimi, hesap açılışından sonra başlayıp satış ve satış sonrasına kadar olan süreci kapsar. Bu süreçte tüm işlemler sırasıyla yapılmalıdır. Ürüne ait özellikler iyi belirlenmeli ve gösterilmeli. Ürün gönderimiz için oluşturulan etiketler kontrol edilmelidir.

Reklam stratejisi ve bütçesi belirlenmeli ve plan yapılmalı. Satış sonrası tekrar ürün gönderimi ve destekleyici reklam çalışmaları planlanmalıdır. Ya da bırakın hesabınızı A’dan Z’ye açıp, yönetelim. Bu zamana kadar birden fazla hesap açmış ve yönetmiş uzman ekibimizle beraber süreçlerinizi sağlıklı bir şekilde yürütün.

Ürün Listeleme ve Optimizasyon Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Amazon’da hesap açtıktan sonra ve ürün listelemeden önce eğer varsa markanızı kaydettirmeniz olmalıdır. Sonrasında ürün listelemeye başlayabilirsiniz.

Ürün listeleme ve optimizasyon yaparken ürününüz ile ilgili anahtar kelimeleri iyi belirlemelisiniz. Belirlenen anahtar kelimeler eşliğinde ürününüzün başlık, özellikler ve açıklama kısmını oluşturabilirsiniz.

Listenizin en optimize hale gelmesi için bu kritik bir noktadır. Bir diğer nokta ise ürün görselleridir. Ürününüz görseli ile birebir aynı olmalıdır. Sırf görsel farklılığından dolayı iadelerle karşılaşabilirsiniz.

Bundan dolayı ürün görselleriniz satacağınız ürün ile aynı ve açıklayıcı olmalı. Liste optimizasyonunda dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise yorum ve değerlendirmelerinizin olmasıdır.

Listenizi oluşturduğunuz zaman olmayacaktır ancak satışlarınız geldikçe yorum ve değerlendirmeleriniz gelmeye başlayacaktır. Bu süreci hızlandırmanın yolları da vardır. Ürün listeleme ve optimizasyonunuzu yapmak, yorum ve değerlendirmeler konusunda profesyonel destek almak isteseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

Reklam ve Pazarlama Yönetimini Kimler Yapabilir?

Amazon’da reklam ve pazarlama satışın olmazsa olmazlarındandır. Ürün ile ilgili tüm çalışmaları yaptıktan ve pazarlama stratejimizi belirledikten sonra reklam çalışmalarını başlatabilirsiniz.

Reklam çalışmalarının başarılı olması için keyword çalışmasının doğru yapılması önem arz etmektedir. Amazon reklam ve pazarlama yönetimini Amazon satıcı hesabı olan bireyler, Amazon hesap yönetim uzmanları yapabilir. Profesyonel bir destek almak istiyorsanız bizler bu konuda sizlere destek olmak isteriz.

Scroll to Top
Mesaj Gönder
💬 Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Yardımcı olmamızı ister misiniz?
0312 511 33 66